Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

KONTAKTY

ZonePrint s.r.o.
Nové sady 31
(provozovna)
tel: 777 267 170 - 734 446 202
info(a)zoneprint.cz
- Volejte nám celý den od 8:00 - 19:00

NOVINKY

arr3Změna provozovny - jsme v centru Brna!Od 13.7.2017 je provoz přestěhován na novou adresu, v centru Brna, Nové sady 31. Ulice Nové sady je... arr3Začínáme ve velkém!První článek na začátek. Je to tak, otevřeli jsme pro Vás nový e-shop.   E-shop s tiskovými... arr3Problematika power banek a jejich kapacitPřečtěte si nový článek věnovaný tématice menších kapacit, než je uvedeno výrobcem. Je to chyba,... arr3Nový článek - Anatomie vizitkyPřidali jsme nový článek do sekce - Nápady a inspirace. Jsou Vaše vizitky anatomicky správně? Mají... arr3Nový článek v blogu - 4 tipy ja vytunit nejenom vánoční dárky!Zajímáte se jak vylepšit Vaše dárky na letošní Vánoce? Čtěte v našem blogu!...

29. 10. 2017 | Nápady a inspirace

Grafik Mohamed Achraf - stojí za shlédnutí!

Přemýšleli jste někdy nad tím, jakým procesem vznikne logo? Říkáte si, ''Jak to někdo dokázal vymyslet?''. Muhamad Achraf Vám to vše nádherně předvede, nevídanou formou.

 


Obsah článku

1. Proces vytváření logo designu

2. Flat design vede grafické trendy

3. O grafikovi

4. Z tvorby Mohameda Achrafa

5. Redesign Tunisair

6. Odkazy a zdroje

Proces vytváření  logo designu

Videií na YouTube, s tématem vytváření designu, je mnoho. Čas od času hledám různé inspirace, postupy a dívám se na různé grafiky a jejich tutoriály. Musím říct, že dlouho mě nezaujal takovým způsobem někdo jako je tuniský grafik Muhamad Achraf s jeho videem The Logo Design Process From Start to Finish.

Celková visáž videa je tak vychytaná, až to člověka uhrne. Úvodní pozdrav fanoušků je udělán způsobem použití Google Translatoru. Autor tím tak vyřešil dobrou srozumitelnost audia ve videu a dodal zvláštní atmosféru, jako bych se vrátil do dětských let a hrál sérii Command and Conquer. Ten google hlas ve mě evokuje hlas zločineckých NODů a cítím se jako kdybych se díval na briefing další mise. Poté jak končí úvod, začne naprosto nekompromisní a uklidňující cvrkot ptáčků. Na co hledat písničky? Toto je tak jednoduchej nápad, až je vtipný, že to nikoho nenapadlo.

 

 

Flat design vede grafické trendy

Je tomu tak, flat design je dnes naprosto trendy moderní záležitostí. Původně se používal ve webdesignu. Programovali se velice jednoduché, jednostránkové weby, které používali jasné a krátké hesla. Vše ve jménu jednoduchosti, jak už jsem jednou řekl. Postupně sleduji, že tento styl přichází do polygrafie a designu tiskovin. Flat design používá jasnou řeč, kterou osloví každého. Předá myšlenku zajimavou formou a o to jde. Dnes mají všichni už plné kecky těch všemožních kreací, barevných bannerů s cenovkami. Samozřejmě záleží na povaze. Pokud prodáváte auta, samozřejmě je lepší velká, kvalitní fotka. Flat design může zase pomoci oborům, pro které se špatně vytvářejí reklamy. Například pro vyjádření nějakého technického procesu, je ilustrace lepší než fotografie, která je statická.

Zpět ke grafikovi

Stejně tak to ví i zmiňovaný autor a tak jeho tvorba je tímto stylem poznamenána. Po zkouknutí prvního videa, jsem následoval myškou na kanál Achrafa a postupně jsem zhltal všechny jeho videa. Pro ty, co začínají s Illustrátorem, doporučuji shlédnout všechny jeho videa, kde autor srozumitelně vysvětluje všechny kroky. Už od jednoduché práci s Pen tool, tak i pokročilá práce s vrstvami. Tyto postupy ukazuje na kresbách roztomilých objektů v podobě koblihy, nebo plechovky barvy s očkama a nožičkama. To vše v režii stylu flat designu, který já osobně miluji.

 

Jeho tvorba je minimalistická a výrazově velice účinná. Nepředvádí žádné obsáhlé grafické reakce, ale naprosto srozumitelnou tvorbu, která osloví každého. V jednoduchosti je síla.

Z tvorby Mohameda Achrafa

Mohamed Achraf - design vizitek

 

Autor představuje svoji značku na zajimavých mock-upech.

Mohamed Achraf - mockup

 

Na autorově profilu, na serveru Behance, jsem narazil i na jeho pohled na zakázku pro tuniské aerolinky. Zakázku, dle jeho slov, zadali v roce 2008, ale nevybrali žádnou náhradu jejich designu, která by jim vyhovovala. Proto si nechali staré. Achraf si pohrál s touto neaktuální zakázkou a vytvořil jeho podobu rebrandingu tuniských aerolinek. Zde je pár ukázek návrhu.

Redesign Tunisair

Mohamed Achraf - redesign

Mohamed Achraf - redesign

Mohamed Achraf - redesign

Mohamed Achraf - redesign

 

Co dodat, na svém kanálu jsem si hned zaškrtl odběr a budu sledovat další inspirace přicházející od tohoto nadějného grafika. Nezapomeňte ho sledovat i vy a pokud jste grafikem a toužíte po Dribble invite, doporučuji sledovat dvakrát tolik. Achraf ve svých videích vyhlašuje soutěže a vybraným grafikům posílá invite.

Odkazy a zdroje

1. The Logo Design Process From Start To Finish. YouTube [online]. -: -, 2017 [cit. 2017-10-29]. Dostupné z: https://www.youtube.com/watch?v=4MxRhjHmiVw

2.  Mohamed Achraf - Dribble. Dribble.com [online]. -: -, - [cit. 2017-10-29]. Dostupné z: https://dribbble.com/mohamedachraf

3.  Mohamed Achraf - Behance. Behance.com [online]. -: -, - [cit. 2017-10-29]. Dostupné z: https://www.behance.net/MohamedAchraf


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ