Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

KONTAKTY

ZonePrint s.r.o.
Nové sady 31
(provozovna)
tel: 777 267 170 - 734 446 202
info(a)zoneprint.cz
- Volejte nám celý den od 8:00 - 19:00

NOVINKY

arr3Změna provozovny - jsme v centru Brna!Od 13.7.2017 je provoz přestěhován na novou adresu, v centru Brna, Nové sady 31. Ulice Nové sady je... arr3Začínáme ve velkém!První článek na začátek. Je to tak, otevřeli jsme pro Vás nový e-shop.   E-shop s tiskovými... arr3Problematika power banek a jejich kapacitPřečtěte si nový článek věnovaný tématice menších kapacit, než je uvedeno výrobcem. Je to chyba,... arr3Nový článek - Anatomie vizitkyPřidali jsme nový článek do sekce - Nápady a inspirace. Jsou Vaše vizitky anatomicky správně? Mají... arr3Nový článek v blogu - 4 tipy ja vytunit nejenom vánoční dárky!Zajímáte se jak vylepšit Vaše dárky na letošní Vánoce? Čtěte v našem blogu!...

13. 03. 2017 | Tipy & Triky

Jak správně vytvořit data pro tisk samolepek

Na začátek je potřeba vysvětlit základní oblasti samolepek. K tomu nám dobře poslouží naše infografika níže.

 

Co znamenají tyto 3 pásma :

  • Ochranné pásmo – za touto linkou by neměla mít grafika samolepky žádný text. Je to ochrana proti oříznutí textu. (3mm)
  • Ořezová linka – toto pásmo je výsledný formát samolepky. (3mm)
  • Spad – grafika na pozadí samolepky, či pozadí, by mělo přesahovat formát samolepky. (3mm)

 

Pokud tyto pravidla zohledňujete ve své tvorbě, výsledek bude na 99% výborný! :)

 

Ořezová linka samolepky

Pokud máte zájem o samolepku s tvarovým výřezem na plotteru, musíte ním dát vědět, kde v grafice máme řezat. Pokud nám nevyznačíte (nejčastěji 1-2 ppt., 100% magenta) linkou hranici samolepky, máme za to, že hranici udává hrana barvy, které sousedí s bílým pozadím. Vyvarujte se pozdějším reklamacím své zakázky a nezapomeňte na řezací linky! :)

 

Dbejte na dobré rozlišení grafiky

Výběr vhodného motivu a velkého rozlišení, určuje finální dojem ze samolepky a celkového jejího efektu. Pokud vyberete obrázek s nízkým rozlišením, grafika bude ''kostičkovaná'' a vy nebudete nadšení.

Použivejte vždy nejvyšší rozlišení při exportu (300 DPI) a grafiku vždy připravujte v poměru 1:1. Samozřejmě pracujte v barevném módu CMYK a exportujte své finální návrhy do :

  • .PDF
  • .TIF
  • .AI
  • .CDR
  • .EPS
  • .PSP

Nezbývá nám, než Vám popřát hodně zdaru, velkou fantazii a pokud by jste přeci jenom s něčím nevěděli rady, použijte na našich stránkách chat okénko, kde se nám můžete na cokoliv zeptat, popř. nám zavolejte.