Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

KONTAKTY

ZonePrint s.r.o.
Nové sady 31
(provozovna)
tel: 777 267 170 - 734 446 202
info(a)zoneprint.cz
- Volejte nám celý den od 8:00 - 19:00

NOVINKY

arr3Změna provozovny - jsme v centru Brna!Od 13.7.2017 je provoz přestěhován na novou adresu, v centru Brna, Nové sady 31. Ulice Nové sady je... arr3Začínáme ve velkém!První článek na začátek. Je to tak, otevřeli jsme pro Vás nový e-shop.   E-shop s tiskovými... arr3Problematika power banek a jejich kapacitPřečtěte si nový článek věnovaný tématice menších kapacit, než je uvedeno výrobcem. Je to chyba,... arr3Nový článek - Anatomie vizitkyPřidali jsme nový článek do sekce - Nápady a inspirace. Jsou Vaše vizitky anatomicky správně? Mají... arr3Nový článek v blogu - 4 tipy ja vytunit nejenom vánoční dárky!Zajímáte se jak vylepšit Vaše dárky na letošní Vánoce? Čtěte v našem blogu!...

23. 10. 2017 | Nápady a inspirace

4 tipy ja vytunit nejenom vánoční dárky!

Když jsem přemýšlel nad nějakou pořádnou vychytávkou, co by byla zároveň designově jednoduchá, čistá a na práci jednoduchá, napadla mě hned visačka. Nejdříve ve spojitosti s nadcházejícími svátky a dárečky, ale po procházení Pinterestu mě dostali perfektní visačky na džemech a zavařeninách. Jako označení obsahu, nebo jako věnování. Napadlo mě, že to musím uvést jako další nápad a inspiraci do nového týdnu, který nás zase čeká.

  1. Visačky na Vánoční dárečky
  2. Visačky na džemy
  3. Visačky na jiné dárky
  4. Štitky
  5. Shrnutí a zamyšlení

 

Znáte to, je štědrý večer, všichni u stromečku a pod ním se nachází velká kopa (u těch zlobivých - menší) dárků. Jeden přes druhý. Červený papír, zelený papír, všemožné kombinace papírů z tesca a jiných obchodů. Ale ne ty vaše. Ty mohou být zcela jiné. Já jsem s tímhle začal před 3 roky, kdy jsem si řekl, čím ten dárek ještě vytunit. Začal jsem balícím papírem, takový ten hnědy, jak se používal na poštu. Dřív to byla všední záležitost, dneska je to takovej trend, nebo-li ''hipsteřina'' až. Ovázal jsem dárek zase klasickým provázkem. Ten, co se neustále třepí. Žádnej silonovej, ale přírodní motouz. Nicméně, stále to nemělo takovej ten poslední drive, tu třešničku, tu tečku, kterou bych přítelkyni a rodině podtrhl, že jsou pro mě natolik speciální, že jsem se jim štval 2h po práci v dílně s celým balením a výrobou - visaček.

Mé první pokusy s visačkama nebyli úplně to, co jsem si představoval. Byl jsem hodně kreativní a originální, avšak ten čas, co ten nápad potřeboval, jsem neměl. Tehdy mě napadlo si na ulici posbírat listí a obkreslit přesný tvar do papírů na vizitky. Byl to silnější arch, 300g/m2 s texturou plátna, pokud si dobře vzpomínám ještě. Po obkreslení a ostříhání (hodina pryč jenom za tyto úkony), jsem druhou stranu polepil hezkým vánočním papírem. Ta strana, kde zůstal papír čistý, tak tam jsem napsal věnování. Jak jsem napsal, věnoval jsem tomu opravdu hodně času, s pílí jsem se tomu věnoval a nakonec jsem byl ještě naštvaný, že to není tak profi, jak jsem chtěl. Samozřejmě, obdarovaní měli radost, přitelkyně si visačku schovala, nicméně... Jsou 3 roky pryč a teď mám tu šanci to vypilovat! :D

Hledal jsem a našel jsem super, jednoduchý a krásný visačky.

Visačky na vánoční dárky

Ze začátku řadím ty pracnější a vychytanější, ale našel jsem i také, u kterých se můžete isnpirovat stejně jako já a své pomocí udělat.

 

Visačky na džemy

No, myslím si, že je velký rozdíl vyrábět džemy nebo zavařeniny jak na běžícím páse a pak to prostě jen nastrkat do spížky, a nebo si si vyhrát a dát tomu neobyčejný punc. Vždyť je to škoda to tak nedělat. Myslím si, že když je pěkně ozdobíme, můžou dělat parádu i na poličkách (nevyznám se v tom, jestli se pak nějak nezkazí na světle). Ale o co víc, vypadají luxusně jako dárky. No uznejte sami a nechte se inspirovat.

Jak si vyrobit svoje visačky doma?

Pokud bych se měl na tyto visačky podívat jako grafik a tiskař, nevidím na tom nic složitého. Perfektní jednoduchý design, který podle mě si může udělat každý. A pokud je šikovný, tak i doma na své obyčejné tiskárně. Stačí si sehnat lepenkový papír, kancelářšký papír a mít nějakou zkušenost s grafickým programem. Ale to čert vem, vždyť grafiků a lidí co umí něco udělat na PC je plno, určitě někdo z přátel Vám tuto dovednost vykompenzuje.

Navhrněte si jednoduchý design a text. Vybírejte z kaligrafických fontů, aby design co nejvíce vypadal jako 100% DIY (Do-It-Yourself) výrobek, ale zároveň měl šmrnc. Pokud nemáte žádné fonty, zkuste třeba tuto databázi fontů. Poté si dobře rozložte visačky na A4 a dejte tisk. Ostříhejte a nalepte na lepenku z obou stran. Na tloušťce lepenky moc nezáleží, záleží na Vás.

 

visačy na džemyzavařovací láhce a visačky

 

Visačky na jiné dárky (tipy)

 

visačka na láhvisušenky s visačkou

Štítky

Nakonec sem zařadím ještě štítky, protože ty jsou v určitých momentech nenahraditelné. Už jen z důvodu, že drží na místě přilepené a slouží tak spíše k identifikaci obsahu a následné organizaci. Jak můžete vidět, štítkama můžete věci i jednoduše vyzdobit a z naprosto fádní a obyčejné věci, udělat věc, které si všimne každý. Opět, jednoduché na domácí výrobu.

mydla a stitkySponky

 

Shrnutí a zamyšlení

Tento týden jsem hledal zajimavé štítky a visačky. Nejenom kvůli blížícím se Vánocům, ale také jako tip pro jednoduchou výzdobu dárků, produktů, či domácích potřeb. Výhodou tohoto typu tiskovin je zejména jejich jednoduchost. Čím jednodušší, tím originálnější a nápaditější. Je to i zajimavá pracovní činnost pro děti, nemyslíte? Tak mě napadá, nebylo by od věci navhrnout pár jednoduchých designů, vytisknout na pevný papír, provrtat dírku a nabídnout... Uvidiíme :).

 

Pokud se Vám toto téma líbilo a na něco jste narazili co stojí za zmínku, dejte vědět do komentářů. Všechny obrázky jsou stažené z Pinterestu, neboť ''pinovat'' každý zvlášť je poněkud složité, ale zapracuji na tom. :) Všechny obrázky jsou odkazované na Pinterest a na naší nástěnku, kde pokaždé najdete něco nového.

 

Přeji hodně kreativity a hlavně trpělivosti!

Hans


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ